n a č í t á m
blog banner

2022–2021

Od podzimu roku 2021 už jsem začal pracovat na plný úvazek. Příprava nových materiálů pro výuku předmětů mi dala docela zabrat, stejně jako striktnější režim docházky oproti rokům studia, a tak intenzita výletování znatelně poklesla. Minimálně tedy ta víkendová krátkodobá, jelikož právě náplní víkendů byla často příprava prezentací na týden nadcházející a oprava cvičení z toho uplynulého. Byl to začarovaný kruh, kdy nebýt efektivního rozvržení, potřeboval bych jen na samotné zaměstnání asi devítidenní týden.

Nepřestával jsem ale sportovat, v obou letech se dokonce zúčastnil překážkového závodu Heroes Race, štafetového běhu Morava Run, vyzkoušel jsem si, kolik kilometrů ujdu za 24 hodin a občas vyrazil na nějakou turistiku, kolo nebo běžky.

2022

IMG_20220828_133051_rP8287341u

GEMERSKÉ SPOJKY A OKOLÍ

Výlet do trochu vzdálenějšího okolí, ale i tak nebyl primárně do hor ani do daleké ciziny. Tak by šlo popsat dvoudenní cyklovýpravu na Slovensko s cílem projet vlakem lokálku do Slavošovců, na kole pak pokračovat po nedostavěné železniční trati a zejména skrz Slavošovský tunel a přes hřbet Muráňske planiny do oblasti Horehronie. Po noclehu opět následoval výjezd na sedlo Donovaly a odtud po tělese zrušené Korytničky klesání do Ružomberka a Kraľovan. I přes drobné komplikace po cestě to nakonec bylo fajn.

IMG_20220611_103525

KILPI HEROES RACE 2022

Loňský Heroes Race mě svou pestrostí zaujal natolik, že jsem do něj po necelém roce šel rád znovu. Tentokrát to bylo v tříčlenném týmuspolu s Kubou i novým členem Martinem. Na některých překážkách se dařilo lépe, na jiných hůře, každpádně kdybychom nezdrhli ještě před vyhlášením výsledků (s Martinem nám totiž bezprostředně navazoval přechod Lúčanské Malé Fatry), stáli bychom v kategorii týmů na druhém místě 😀 no nevadí, příště si na to třeba počkáme.

IMG_20220521_180423

MULTISPORTOVNÍ AKCIČKA V BYSTŘICI

Běhat pořád na stejné místo je trochu nuda, a v Olomouci moc nového vymýšlet nejde. Zvlášť, když člověk touží po měkčím terénu a chce zařadit i kopečky. A tak jsme jednou s Martinem dojeli na kolech do Bystřice, proběhli okruh přes Radíkov, doplnili energii zmrzlinou a před návratem zpět si ještě zaplavali v bystřické přehradě. Řekl bych dobrej trénink na blížící se Heroes.

24HODINOVÁ PROCHÁZKA

Nedávno jsem si oblíbil dvojici youtuberů Vagabundi na cestách. Banán (jeden z nich) zkusil, kolik za 24 hodin dokáže ujít a dostal se na vzdálenost 107 km. A já měl před sebou po čase zrovna volnou sobotu, tak jsem si řekl, že to zjistím taky. Trasu jsem si naplánoval přes několik drobných cílů v podobě zřícenin kaple či zaniklé oblce v Nízkém Jeseníku, na které se dříve nedostalo. Kolem Sovince se pak má trasa stočila a hanáckými nížinami a přes Litovelské Pomoraví se vracela k Olomouci. No a výsledek? Bolelo to, fakt dost a fakt dlouho. Myslel jsem, že nohy už musí být úplně zruinované (ale nakonec nvůbec nebyly). Tak, jako v druhé půlce mé cesty, se čas netáhne ani když jen čučíte na hodiny. Ke konci jsem už musel chodit fakt jen od lavičky k lavičce. Nicméně, stovku jsem překonal, Banána nakonec taky s finální vzdáleností 110,23 km o půlnoci před vchodem domu.

2021

IMG_20210817_115149-5211pu

POMEZÍM ŽELEZNÝCH HOR A SVITAVSKÉ PAHORKATINY

Až nečekaně pěkné lokality se mi povedlo spojit do jednodenního pěšího výletu pomezím Železných hor a Svitavské pahorkatiny. Skalní městečko Toulovcovy Maštale, pískovcové obydlí ve Zderazi nebo soutěska Šilinkův důl, ale i hrady, zámky, jeskyně a skalky lákají k dalšímu objevování této nenápadné části Česka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

KILPI HEROES RACE 2021

O zážitcích z 13 km dlouhého překážkového závodu se 40 překážkami jsem slyšel od kamaráda Kuby poprvé před více než rokem, kdy jsme spolu plánovali zimní výjezd na Praděd. Hned jsem dostal chuť si ho také zkusit. Po covidové pauze jsme tak využili první možné příležitosti a registrovali se na něj společně jako tým. Byla to skvělá volba, protože v této sehrané dvojce se ta únava, pot, voda, bláto a šrámy snáší lépe. I díky přátelské atmosféře od organizátorů, dobrovolníků a podporovatelů jsme si ten den užili naplno, a obsadili krásné 13. místo ze 77 týmů.

IMG_1658

MORAVA RUN 2021

Nápad přejít Moravu od severu na jih by mi byl docela podobný. Přeběhnout tuto trasu formou štafetového závodu ale napadlo kolegu Jardu, který mě přizval do 9členného GIS teamu. Taková nabídka se neodmítá, a tak jsme v půlce srpna stáli na startu každý s cca třemi 10km úseky před sebou. Organizace závodu byla sice tragická, my jsme ale byli připravení na vše, a taknám organizátoři na předávkách ani nechyběli. Na prvním úseku potrápilo vedro a stoupání, během mého druhého se už začalo stmívat a ve třetím jsem lehce bloudil na zarostlých pěšinách zahalených mlhou. Byl to záhul, ale doběhli jsme a to dokonce tak dobře, že si v kategorii odvážíme pohár a zlaté placky.

IMG_20210811_162347-52_rP1330583-5pu

BÍLÉ KARPATY NA KOLE

Dvoudenní ckylovýlet s Kubou směřoval do nám příliš neprochozeného pohoří. Cílem se stal nejvyšší vrchol Velká Jvořina a výstup na starý vysílač na nedalekém Jelenci. A když už jsme tu byli, po přespání v altánu nad Bojkovicemi jsme pokračovali až na Valašsko.

ZE STARÁKU DO OLOMOUCE

Na úvodní ze tří etap cykloputování podél Moravy mě pozvali kluci z Rie-G týmu. Nabídku jsem přijal a sjezd z úpatí Králičáku údolími, mezi poli i lesy Litovelského Pomoraví jsme si užili. Na závěr parného dne koupání na Poděbradech a další den hurá do školy, i když kluci budou pokračovat po proudu až k Břeclavi.

IMG_20210117_132359uu

NA KOLE OKOLO LIBAVÉ

S vyhlídkou nově napadených centimetrů sněhu a sice mrazivého, ale slunečného počasí, jsem vyrazil na plánovaný objezd VVP Libavá. Plán bylo třeba v průběhu trochu přehodnotit. Adrenalinu ze smyků na nevyzpytatelném povrchu šlo totiž dosáhnout i na běžných silnicích, zatímco na neprojetých lesních cestách už výška pokrývky neumožňovala sjízdnost.

IMG_20210109_120100

BĚŽKOVÁNÍ KOLEM PAPRSKU

Nedávná debata na katedře mně navedla využít první volný víkend roku 2021 k oprášení běžek. Jako ideální lokalita mi byl kolegou Jardou doporučen Paprsek, a tak jsem si naplánoval přejezd z Ostružné do Starého Města. Cesta rychle utíkala, plán se měnil za pochodu podle situce, a nakonec z toho vyšlo pěkných 37 km. Užil jsem si to, i ty běžky mají něco do sebe.

2020


Sice tu nepoužíváme cookies k ničemu, co by stálo za řeč, ale pro jistotu, aby byl klid, souhlasíte s jejich použitím? View more
souhlasím
pouze nezbytné